• tohamajesk

Linka pomoci pro seniory

Anděl na drátě je registrovaná sociální služba tísňové péče, jejíž součástí je Linka pomoci a bezpečí pro seniory. Pravidelně, ve zvoleném intervalu, volá svým uživatelům a ověřuje, zda jsou v pořádku, užívají správně léky a zjišťuje, jak se jim daří a jestli nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. Ve stávajícím nouzovém stavu karantény se ocitli senioři v izolaci. V objemu informací, nových nařízení a omezení se ne vždy orientují a rozumí jim, nebo potřebné informace vůbec nemají a nevědí na koho se obrátit. Obzvláště u osaměle žijících seniorů mohou v důsledku izolace a dezorientace vznikat tísnivé pocity úzkosti a strachu, které mohou vést i ke zhoršení zdravotního stavu. Proto je důležité, aby měli na blízku asistenty, kteří aktuální situaci vysvětlí, poradí a pomohou, či projevenou empatií a dobrým slovem seniora povzbudí. V rámci spolupráce s dalšími institucemi a dobrovolníky zprostředkují pomoc při zajištění nákupů, poskytnou poradenství ohledně dalších sociálních služeb či zprostředkují kontakty se společenským prostředím.


Pomoc a podpora stále nablízku

V nynější době karantény a omezujících opatření je využívání Linky pomoci seniorům zcela ZDARMA. Zájemce o službu zavolá na číslo 226 259 495, nebo napíše na info@andelnadrate.cz. Obratem mu operátor volá zpět. Pro zařazení mezi uživatele stačí udat jméno, telefonní číslo a adresu osoby, které se má volat. Po nastavení požadavků a ověření souhlasu uživatele s poskytováním služby dojde k její aktivaci. Uživatel se k ničemu nezavazuje, nic neplatí a službu může kdykoliv ukončit.

Linku provozuje náchodské call centrum Linnet eu jako registrovaný poskytovatel sociálních služeb s pověřením státu (MPSV). Linka Pomoci seniorům není linkou tísňové péče. Tísňová péče Anděl na drátě je určena seniorům, u kterých je v důsledku zhoršování zdravotního stavu zvýšené riziko pádů či ohrožení zdraví a života. K poskytování této služby je nezbytné SOS komunikační zařízení (chytré hodinky). Nyní je toto SOS zařízení včetně služby po celou dobu omezujících opatření rovněž poskytováno všem potřebným ZDARMA.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše