• Redakce

Česká republika přivítala největší akci pro kouče pořádanou mimo USA


Konference Converge 2019 řešila, jak má vypadat koučování ve věku digitálních médií a jak mohou koučové nejlépe provázet své klienty v dynamickém prostředí současného světa.

Poptávka po profesionálním koučování roste po celém světě a ve střední a východní Evropě (CEE) zvláště. Důkazem toho je konference Mezinárodní federace koučů (ICF) Converge 2019, na kterou se do Prahy sjelo téměř 1 000 koučů z celého světa.

Podle Franse Johanssona je jedinou jistotou současného světa neustálá změna. Jeden z nejoceňovanějších koučů současného světa zahájil konferenci Converge 2019 svou prezentací na téma management změny ve firmách a přechod k budoucím formám řízení. Charismatický spíkr, mezi jehož klienty najdete generální ředitele největších globálních lídrů, se soustředil na zodpovězení otázky, jak mohou koučové pomoci svým klientům a organizacím se zorientovat v dynamickém prostředí současnosti.

Úvodní prezentace v podání Franse Johanssona představovala jednu z více než 80 vzdělávacích relací, které v Kongresovém centru vytvořily obsah doposud největšího setkání globální komunity koučů mimo USA. Mezinárodní federace koučů (ICF), která se věnuje rozvoji této profese, se rozhodla uspořádat svou dvouletou konferenci CONVERGE 2019 ve dnech 23. – 26. října 2019 právě v Praze. Důvodem je to, že Česká republika a celá střední a východní Evropě představují nadějně se rozvíjející trh. Zájem o profesionální koučování ale rychle roste na celém světě, protože lidé se snaží zlepšovat své životy, pracovní výkon i manažerské dovednosti.

Akce pro členy ICF a další odborníky v oboru koučování byla navržena tak, aby poskytovala špičkové vzdělávání koučům, manažerům a lidem, kteří využívají koučovací dovednosti ve firmách či organizacích. Cílem je posílit propojení mezi rozvíjející se komunitou koučů v České republice a středoevropském regionu s 32 tisíci členy ICF ve 138 zemích. Otázky typu, jaká bude role kouče ve věku digitálních médií či do jaké míry se změní koučování pod vlivem kognitivní neurovědy, jsou dnes zcela univerzální a zajímají kouče z celého světa.

„Vzhledem k tomu, že je profesionální koučování v zemích, jako je Česká republika, na vzestupu, je důležité, aby hlavní kompetence a osvědčené postupy, které ICF pomohla rozvíjet mezi světovou koučovací komunitou, byly dostupné jak koučům, tak klientům," řekla generální ředitelka ICF Magdalena Nowicka Mook.

Lenka Zelingrová, viceprezidentka ICF Česká republika, chápe Converge 2019 jako výjimečnou příležitost jak ve střední a východní Evropě zvýšit povědomí o koučinku a lépe porozumět tomu, co koučink skutečně je. Díky akci se se místní koučové mohli seznámit s nejnovějšími trendy díky osobním setkáním s předními odborníky v této profesi. „To nejlepší ze světa koučování přišlo do České republiky, kde se tato profese doposud plně neetablovala,“ uvedla Lenka Zelingrová.

Rychlý růst jakéhokoli odvětví by mohl sloužit jako důvod ke uspokojení, proto funguje ICF jako orgán, který uděluje různé úrovně certifikace ICF koučům, kteří splňují přísné požadavky na vzdělání a zkušenosti, zavázali se dodržovat přísný etický kodex a prokazují důkladnou znalost koučovacích kompetencí. Akreditace ICF je zlatým standardem pro odbornou kvalifikaci v koučování. Converge 2019 tedy mimo jiné kladl důraz vzdělávání a na certifikaci a dále tak posiloval postavení ICF jako globálního lídra v této oblasti.

O International Coach Federation:

Mezinárodní federace koučů (ICF) se věnuje rozvoji profese kouče stanovením vysokých etických standardů, poskytováním nezávislé certifikace a budováním globální sítě certifikovaných koučů napříč jednotlivými obory koučinku. ICF aktivně reprezentuje všechny oblasti koučování, včetně manažerského koučinku, koučinku v oblasti osobnostního rozvoje, vztahového a kariérového koučinku. Přes 30 000 členů organizace ve více než 135 zemích po celém světě společně pracuje na zvyšování povědomí o koučinku, udržování profesní integrity a neustále se vzdělává tak, aby jejich práce reflektovala nejnovější poznatky výzkumu a nejmodernější postupy.

Více informací o požadavcích na členství v ICF pro kouče, kteří mají zájem stát se součástí ICF, najdete zde.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše